Rodinné centrum Myška Lola, z.s.

inspirace - rozvoj - vzdělání - hry

.... kdysi jsem něco četl, zaslechl........ a tak nějak mně to zůstalo v hlavě. Oslovila mě myšlenka, nemůžu a ani nechci ji "vyhnat". Myslím, že se vám bude líbit:

"Dítě není nádoba, kterou máte naplnit, ale pochodeň, kterou zkusíme zapálit"

 

montessori

Maria Montessori byla výjimečná žena, díky níž vznikl speciální pedagogický směr, který dnes nazýváme Montessori. Montessori je nyní způsob výuky dětí, který se řídí určitými zákonitostmi. Vychází z lidských vývojových fází, neboť každá fáze vývoje má své cíle (něco, co se má člověk v té fázi naučit). S rozvojem klíčových kompetencí jsou úzce spjaty i potřeby, bez jejichž naplnění se člověk vyvíjí s obtížemi. Montessori pedagogika má za cíl rozvinout plný potenciál dětí prostřednictvím znalosti senzitivních období a polarizace pozornosti - mimořádné a dlouhé soustředění na určitou činnost.

Montessori aktivity nabízené v našem rodinném centru se týkají zejména těchto témat:

1.praktický život

2.senzorický život

3.pohybová cvičení

4.jazyková výchova

5.matematika

6.kosmický život – biologie, botanika, zeměpis, fyzika, chemie

Pokud máte zájem, pomůžeme společně k rozvoji vašeho následníka. Stačí vyplnit dotazník a my se vám ozveme a domluvíme si vše potřebné.

Prosíme potvrďte zaškrtnutím že nejste robot a následně dejte odeslat.

myskalola vladka

Celý svůj život jsem obklopena dětmi. Práce s nimi mě naplňuje a je pro mě jakýmsi posláním. Na dětech můžeme pozorovat, jak se rozvíjí, zdokonalují a postupně osamostatňují. Dělá mi radost, že mohu být součástí tohoto procesu, a současně je to pro mne velkou motivací. S přibývajícími zkušenostmi si uvědomuji, jak je důležité rozvíjet děti komplexně, působit na všechny jejich smysly a tím stimulovat jejich správný vývoj. Založila jsem v Horšovském Týně Rodinné centrum Myška Lola, kde nejen nabízíme volnočasové aktivity pro rodiče a děti, ale pomáháme řešit i problémové vztahy v rodinách a posilovat tak funkci rodiny. Pevně věřím, že se nám podařilo vytvořit příjemné a vstřícné prostředí nejen pro maminky s dětmi. Přijďte se k nám podívat na ukázkovou lekci zdarma. Těšíme se na Vás.

Ředitelka rodinného centra Vladislava Taubenhanslová

Rodinné centrum
Myška Lola, z.s.

IČO: 07891539
Nádražní 79
Horšovský Týn
346 01
    


Email: ostrovobjevu@myskalola.cz

Č. účtu: 115-9685160277/0100

Tel: +420 731 872 687