Rodinné centrum Myška Lola, z.s.

inspirace - rozvoj - vzdělání - hry

Třetí a poslední trunus táborů Myška Lola 2020 nás nasměroval do přírody. Chtěli sme dětem priblížit důležitost našeho chování V a hlavně K přírodě. Kde hledat pomoc? Už několik týdnů předem jsme kontaktovali Petra Svatoše. Jako zaměstnanec Českých lesů, znalec přírody nejen v Čechách, nám připravil nádherně strávený den v lese. Prednáška o zvířatech, čištění potoka a lesa, zajímavé postřehy, získané mnohaletou prací, nám tento den nesmírně obohatily. Děti tuto výzvu vzali velmi vážně a vyčistili delší úsek potoka, než jsme původně zamýšleli.

Krásný den nám připravili i Jana Baštařová a Karel Jírovec. Umožnili nám procházku lesem, soutěže na louce a v lese, přednášku o přírodě, zvířatách a nás lidech... Tento den byl zážitkem nejen pro děti, ale také pro celý tým.

Výlety proběhli stejně jako v prvních dvou táborových týdnech. Waldwipfelweg byl samozrejmě k tématu příroda originální. Také třetí turnus neskutečně rychle utekl. Grilování a noční bojovka završily i tento týden.

Pro nás zůstala už jen otázka: stálo to za to? Rodiče a děti nám signalizovali vděk, spokojenost a nadšení. Mnozí chtěli hned prihlášky na rok 2021. Objevila se i kritika, za kterou jsme vděčni. Jen tak dokážeme vylepšit to, co už je dobré. Nyní, když si prohlížíme a vybíráme fotky, je vidět v očích dětí radost. V těchto očích a v mnohých jiných postřezích je odpověď pro nás:

ANO, STÁLO TO ZA TO.

Vlaďka Taubenhanslová a celý tým děkuje touto cestou rodičům za důvěru a všem pomocníkům za skvělé nasazení.

Rodinné centrum Myška Lola z.s.

Rozhodnout se hledat poklady v Horšovském Týně a okolí by bez pomoci asi bylo složité. Je poklad jen zlato? Jak získat potřebné informace? Kdo má o pokladech velký přehled? Při přípravě nás samozřejmě napadl kastelán Státního hradu a zámku Horšovský Týn Bc. Jan Rosendorfský a vedoucí oddělení Ing. Richard Kolek.  Nejen že s námi připravili videové zprávy pro děti, ale i využití prostor hradu a zámku bylo jako stvořené pro nalezení vzácné truhly s pokladem. Každodenní hledání útržků staré mapy nás nakonec skutečně dovedlo k pokladu. Děti měli jedinečnou možnost vidět krále a dokonce v parku i Bílou paní. A co děti v truhle našli?  Ještě jednu malou truhlu s klíčem. Možná klíč ke skutečným pokladům, které vidíme každý den?

S dětmi jsme během týdne navštívili Waldwipfelweg v St. Englmar a Churfalzpark v Traitsching.

Touto cestou chceme poděkovat za skvělou pomoc pánům Janu Rosendorfskému a Richardu Kolkovi.

Už tradičně proběhlo pateční grilování – děkujeme tímto Oliveru Vavrekovi a Radku Šmídovi za pomoc.

Naše velké díky však patří i celému týmu- všechno bylo úžasné.

 

 

Tábor Myška Lola 2020/1- Cesta kolem světa

Téma je asi všem známé, ale na našem táboře se objevil záhadný profesor, který se rozhodl zničit jednotlivé země a státy. Děti s velkým nasazením řešili všelijaké úkoly a soutěže, jen aby ukryté škodlivé látky našli. Nasazení a šikovnost dětí však nakonec zvítězila a pan profesor rezignoval. Děkujeme za pomoc Tomáši Hrdovi.

S dětmi jsme během týdne navštívili Waldwipfelweg v St. Englmar a Churfalzpark v Traitsching.

Celý tým vedoucích, kuchyně, organizace a dekorací byl úžasný.

Na závěr krásného týdne proběhlo společné grilování i pro rodiče, kde jsme společně mohli hovořit nejen o dětech, ale zároveň představit i ostatní aktivity RC Myška Lola z.s.

 

 

 

Letní příměstské tábory.

Příměstský tábor je určen pro děti ve věku 6-11let. Každý táborový týden se bude věnovat konkrétnímu tématu. V jednotlivé dny děti čeká několik programových bloků a tématické hry. Bloky jsou zaměřeny na pohybovou, sportovní a soutěžní činnost. Náplní je také výtvarná a tvořivá dílna a následná táborová hra, která táborníky bude provázet celý týden. V průběhu turnusu s dětmi navštívíme nejrůznější zajímavá místa. Veškeré výlety záleží na příznivém počasí. Děti se mohou každý den těšit na pestrý program se spoustou her, soutěží, výtvarné činnosti, tanečních a sportovních aktivit včetně dětského hřiště a bazénu na naší zahradě.

Více informací zde:

Číst dál: Letní příměstské tábory 2021

myskalola vladka

Celý svůj život jsem obklopena dětmi. Práce s nimi mě naplňuje a je pro mě jakýmsi posláním. Na dětech můžeme pozorovat, jak se rozvíjí, zdokonalují a postupně osamostatňují. Dělá mi radost, že mohu být součástí tohoto procesu, a současně je to pro mne velkou motivací. S přibývajícími zkušenostmi si uvědomuji, jak je důležité rozvíjet děti komplexně, působit na všechny jejich smysly a tím stimulovat jejich správný vývoj. Založila jsem v Horšovském Týně Rodinné centrum Myška Lola, kde nejen nabízíme volnočasové aktivity pro rodiče a děti, ale pomáháme řešit i problémové vztahy v rodinách a posilovat tak funkci rodiny. Pevně věřím, že se nám podařilo vytvořit příjemné a vstřícné prostředí nejen pro maminky s dětmi. Přijďte se k nám podívat na ukázkovou lekci zdarma. Těšíme se na Vás.

Ředitelka rodinného centra Vladislava Taubenhanslová

Rodinné centrum
Myška Lola, z.s.

IČO: 07891539
Nádražní 79
Horšovský Týn
346 01
    


Email: ostrovobjevu@myskalola.cz

Č. účtu: 115-9685160277/0100

Tel: +420 731 872 687