Rodinné centrum Myška Lola, z.s.

inspirace - rozvoj - vzdělání - hry

Třetí a poslední trunus táborů Myška Lola 2020 nás nasměroval do přírody. Chtěli sme dětem priblížit důležitost našeho chování V a hlavně K přírodě. Kde hledat pomoc? Už několik týdnů předem jsme kontaktovali Petra Svatoše. Jako zaměstnanec Českých lesů, znalec přírody nejen v Čechách, nám připravil nádherně strávený den v lese. Prednáška o zvířatech, čištění potoka a lesa, zajímavé postřehy, získané mnohaletou prací, nám tento den nesmírně obohatily. Děti tuto výzvu vzali velmi vážně a vyčistili delší úsek potoka, než jsme původně zamýšleli.

Krásný den nám připravili i Jana Baštařová a Karel Jírovec. Umožnili nám procházku lesem, soutěže na louce a v lese, přednášku o přírodě, zvířatách a nás lidech... Tento den byl zážitkem nejen pro děti, ale také pro celý tým.

Výlety proběhli stejně jako v prvních dvou táborových týdnech. Waldwipfelweg byl samozrejmě k tématu příroda originální. Také třetí turnus neskutečně rychle utekl. Grilování a noční bojovka završily i tento týden.

Pro nás zůstala už jen otázka: stálo to za to? Rodiče a děti nám signalizovali vděk, spokojenost a nadšení. Mnozí chtěli hned prihlášky na rok 2021. Objevila se i kritika, za kterou jsme vděčni. Jen tak dokážeme vylepšit to, co už je dobré. Nyní, když si prohlížíme a vybíráme fotky, je vidět v očích dětí radost. V těchto očích a v mnohých jiných postřezích je odpověď pro nás:

ANO, STÁLO TO ZA TO.

Vlaďka Taubenhanslová a celý tým děkuje touto cestou rodičům za důvěru a všem pomocníkům za skvělé nasazení.

Rodinné centrum Myška Lola z.s.

myskalola vladka

Celý svůj život jsem obklopena dětmi. Práce s nimi mě naplňuje a je pro mě jakýmsi posláním. Na dětech můžeme pozorovat, jak se rozvíjí, zdokonalují a postupně osamostatňují. Dělá mi radost, že mohu být součástí tohoto procesu, a současně je to pro mne velkou motivací. S přibývajícími zkušenostmi si uvědomuji, jak je důležité rozvíjet děti komplexně, působit na všechny jejich smysly a tím stimulovat jejich správný vývoj. Založila jsem v Horšovském Týně Rodinné centrum Myška Lola, kde nejen nabízíme volnočasové aktivity pro rodiče a děti, ale pomáháme řešit i problémové vztahy v rodinách a posilovat tak funkci rodiny. Pevně věřím, že se nám podařilo vytvořit příjemné a vstřícné prostředí nejen pro maminky s dětmi. Přijďte se k nám podívat na ukázkovou lekci zdarma. Těšíme se na Vás.

Ředitelka rodinného centra Vladislava Taubenhanslová

Rodinné centrum
Myška Lola, z.s.

IČO: 07891539
Nádražní 79
Horšovský Týn
346 01
    


Email: ostrovobjevu@myskalola.cz

Č. účtu: 115-9685160277/0100

Tel: +420 731 872 687